Jak prawidłowo zadbać o ekoskórę?

Jak prawidłowo zadbać o ekoskórę?

Ekoskóra, potocznie zwana skaj. To zamiennik skóry naturalnej. Wykorzystywany na dużą skalę np. przy produkcji mebli tapicerowanych.

Niejeden z nas posiada w domu mebel, który został wykończony/posiada dodatki z ekoskóry. Aby zachować żywy kolor i dobrą kondycję materiału, należy o niego właściwie zadbać.

Jak to robić?

Poniżej podaję kilka wskazówek, które pomogą w pielęgnacji skóry ekologicznej.

 

1. Plamy są wszędzie. Nieuniknione, że znajdą się właśnie na ekoskórze. Bardzo ważne jest ich usuwanie na bieżąco. Niekiedy wystarczy przetrzeć miękką szmatką nasączoną samą wodą bądź roztworem szarego mydła z ciepłą wodą. Pomocne mogą być również atestowane środki do czyszczenia skór ekologicznych dostępne w większości sklepów. Należy wystrzegać się zasychania plam, ponieważ z czasem stają się trudne do usunięcia oraz pozostawiają odbarwienia. Te z kolei odejmują estetyczności naszemu meblowi.

2. Nie stosuj środków zawierających alkohol, amoniak, wosk, naftę i inne środki żrące oraz wszelkie rozpuszczalniki. Mogą one osłabić ekoskórę oraz spowodować powstanie odbarwień. Pamiętaj również, aby do czyszczenia wybierać miękkie szmatki bądź gąbki, które nie uszkodzą powłoki ekoskóry.

3. Konserwacja. Jakże ważna i często pomijana. Aby utrzymać dobry stan mebla, należy nie tylko go czyścić. Warto pomyśleć o zaimpregnowaniu skóry ekologicznej specjalistycznym preparatem. Nie tylko zabezpieczy ją przed potencjalnymi zagrożeniami, odświeży kolor, ale także pomoże ochronić przed nadmiernym zużywaniem się.

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych