Skąd wzięły się pufy?

Skąd wzięły się pufy?

Pufy znane są ze swoich niewielkich gabarytów oraz wielofunkcyjności. Rewelacyjnie sprawdzają się jako element wystroju wnętrza bądź po prostu dodatkowy schowek. Patrząc na nie pod względem komfortu siedzenia to śmiało możemy powiedzieć, że przodują w porównaniu do krzeseł. 

Sama idea pufy narodziła się w momencie kładzenia poduszki na twarde siedzisko. Jej pierwowzór został stworzony w Francji i wywodził się od ottoman, czyli ławeczki bez oparcia i podłokietników. Jego powstanie datuje się na XVIII wiek. W początkowym zamyśle twórców miała ona posłużyć jako siedzisko dla większej grupy osób. Dlatego pierwsze pufy były znacznie większych rozmiarów niż dzisiejsze. 

Co z ich wielofunkcyjnością? Otóż nie jest to pic na wodę. Pomijając jej praktyczne zastosowanie jako schowek oraz walory estetyczne, dzięki ktorym świetnie wkomponowuje się w nasze otoczenie, możemy dodać kilka ważnych aspektów jej użytkowania. Jej uniwersalność jest widoczna na każdy kroku. Bez problemu użyjemy jej jako podnóżka, stolika - wtedy należy pamiętać o położeniu np. tacy, dla zachowania stabilności bądź ławki do przedpokoju zestawionej z kilku tych samych bądź kupionej w szerszych rozmiarach. 

 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych