Domowe sposoby na czyszczenie materaca

Domowe sposoby na czyszczenie materaca

Przyznaję się bez bicia, że mam niemałego bzika na punkcie czystości. Czuję się o wiele lepiej w pomieszczeniu, w którym każdy przedmiot jest na swoim miejscu, a zbędne rzeczy przestają wadzić. Odnoszę wtedy wrażenie, że przestrzeń jest bardziej otwarta i harmonijna, co ma ogromny wpływ na uzyskanie maksymalnego relaksu. Jak to się ma w stosunku do materaców i ich czyszczenia?

 

Otóż, sen to jeden z nieodłącznych elementów życia człowieka. Każdy z nas potrzebuje wyciszyć się i podładować akumulatory na kolejny dzień. Oczywiste jest to, że wybieramy do tego miejsce, które w maksymalny sposób pozwoli nam na osiągnięcie wygody i komfortu. Tym samym użytkujemy to miejsce codziennie, co wiąże się z jego zabrudzeniem. Nieczyszczone materace to źródło bakterii i drobnoustrojów, dlatego należy o nie dbać, abyśmy mogli cieszyć się nimi przez lata. Podpowiadamy jak za pomocą domowych metod, zadbać o czystość naszych materacy.

Sposób 1.: Systematyczne odkurzanie

Najbanalniejsza z metod, którą możemy wykonywać podczas ogólnego sprzątania. W drobinkach kurzu znajduje się wiele różnego rodzaju mikroorganizmów, dlatego ważne jest, aby odkurzać materac regularnie. Mniejsza ilość kurzu równa się, w razie wypadku, z mniejszą plamą. 

Sposób 2.: Woda z sokiem z cytryny

Naturalny odplamiacz enzymatyczny. Polecamy w szczególności do trudnych do usunięcia plam. Przed zastosowaniem warto sprawdzić na niewielkim kawałaku materaca jak zareaguje on na domowej roboty odplamiacz. Może się bowiem okazać, że zamiast pomóc, dodać jedną plamę więcej do usunięcia. 

Sposób 3.: Woda utleniona

Zabrudzenia od krwi bywają uciążliwe do pozbycia się. Woda utelniona to jeden z trzech sposobów, poza zimną wodą i wodą z solą. Co prawda, nie ma gwarancji, że plama zniknie raz na zawsze, jednak jej widoczność zostanie zredukowana. Częstym błędem, popełnianym przy usuwaniu zabrudzeń od krwi jest użycie ciepłej wody, zamiast zimnej. Jaka jest różnica? Otóż, białko zawarte w krwi ścina się, co powoduje, że nasze działanie jest odwrotne do zamierzonego. Do świeżych plam poleca się wodę z solą. 

Sposób 4.: Roztwór wody z sodą

Jeżeli pochodzenie plam na materacu ciężko zidentyfikować to świetną metoda na ich wyczyszczenie jest woda z sodą. Aby przygotować roztwór należy na jedną część sody, wlać dwie części wody. Miksturę nakładamy na plamę i pozostawiamy na pół godziny. Następnie usuwamy mieszankę i gotowe.

Sposób 5.: Czyszczenie suchą sodą

Jedna z biezpieczniejszych metod i dodatkowo niezwykle skutecznych w przypadku większości zabrudzeń. Wystarczy rozsypać sodę na powierzchni materaca i delikatnie ją w niego wetrzeć. Jedyny minus tej metody jest konieczność pozostawienia sody wtartej w materac na całą noc. Następnie rano należy dokładnie odkurzyć materac. 

Jakich sposobów na czyszczenie materaca Wy używacie? 

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych