Narożnik z czy bez zagłówków?

Narożnik z czy bez zagłówków?

Jesteście fanami narożników wyposażonych w zagłówki czy wolicie bardziej klasyczną wersję?

Plusy narożników z zagłówkami

Zagłówki to udogodnienie, które jak wszystko inne dookoła posiada zalety i wady. Spełnia swoją rolę jako podparcie głowy, na przykład podczas wielogodzinnego oglądania. Większość modeli zaopatrzona jest w kilka poziomów regulacji, co zwiększa komfort ich użytkowania. Meble tego typu świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie stawia się na pełen relaks i wygodę

Narożnik z zagłówkami Anton Eltap Meble

Minusy narożników z zagłówkami

To co wpływa na niekorzyść to fakt, że narożniki z opcją ruchomych zagłówków nie powinny stać blisko ściany. Ocieranie się tkaniny podczas podnoszenia/opadania powoduje szybkie jej zniszczenie, a co za tym idzie nieestetyczny wygląd. Do listy minusów należałoby dodać utrudnione czyszczenie narożnika, szczególnie w górnych partiach. Z doświadczenia wiemy, że szczelina pomiędzy zagłówkiem a resztą narożnika jest niewielka. Lubi się także w tej części osadzać kurz. Narożniki wyposażone w zagłówki nie we wszystkich miejscach dobrze się prezentują, dlatego ze szczególną uwagą powinno decydować się na zakup takiego mebla. 

Preferencje każdego z nas są różne, jednym podobają się narożniki z podparciem pod głowę, innym z kolei nie. Dlatego w naszej ofercie znajdzie obie wersje, a musimy przyznać, że jest z czego wybierać. Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Narożnik bez zagłówków Fabio Eltap Meble

  • wysoka funkcjonalność

  • sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne

  • meble do wnętrz mieszkalnych

  • funkcjonalne meble do wnętrz publicznych